Petek Koruyucu Kimyasal Ne İşe Yarar?

Petekler, bilindiği üzere Doğalgaz ısınma hattında yer alan en önemli yapı taşıdır. Kış aylarında ısınmamızı sağlayan petekler, aralıklar halinde bakım ve temizlik isterler. Daha kaliteli ısınmak ve aynı zamanda tasarruf etmek için, peteklerinize gereken önemi sonuna kadar vermeniz gerekiyor. Bu konuda bir kaç işlem uygulayabilirsiniz. İlk olanı peteklerinizin içini işin profesyonellerine teslim ederek bakım yapılmasıdır. Diğeri ise petek koruyucu kimyasal kullanımıdır. Petekleri korumak için özel olarak üretilen bu kimyasallar Bursa Petek Temizleme olarak sizlere sunulmaktadır. Peki petek temizleme kimyasalları nedir ve nasıl kullanılır?

Petek Temizleme Kimyasalları

Peteklerinizi temizlemek için iki adet kimyasalı tercih edebilirsiniz. Bunlardan ilk olanı pas,tortu ve lekeleri çözmek için kullanılır. Uzun süreli kullanımlar için uygun değildir. Yani bunu peteklerinizin iç kısmını eski haline getiren bir madde olarak düşünebilirsiniz. Peteklerin içerisinde gezen kireçli sular, bu konuda büyük sorunlar oraya çıkartır ve bu kimyasalı kullanmanız durumunda, petekleriniz eski haline gelecektir. Diğer bir kimyasal ise, peteklerinizi koruyucu özellik taşır. Diğer kimyasala göre daha çok tercih edilir diyebiliriz. Petekleriniz içinde gezen suların, daha akışkan bir hale gelmesini sağlar. Ayrıca sulardan dolayı ortaya çıkan kir ve pasların da oluşmasını engeller.

Diğer Kimyasallar

Piyasada yapmış olduğumuz gözlemlere göre, ne olduğu belirsiz birçok madde var. Petek temizliği adı altında satılan bu ürünler, peteklerinize hiçbir katkı sağlamadığı gibi, kalitesiz olmasından dolayı kötü sonuçları da beraberinde getiriyor. Hatta birçok kişi, peteklerin içerisine Antifriz bile koyuyor. Bursa Petek Temizliği olarak, bu tür kullanımları hiçbir şekilde önermiyoruz. Yukarıda yazılmış olan kimyasalların dışında bir kimyasal kullanmak, peteklerinizin ömrünü kısaltacak ve sizlerin yüksek tutarda fatura ödemenize zemin hazırlayacaktır. Bizlerin sunmuş olduğu petek temizleme kimyasallarında TSE belgesi mevcuttur ve bu belgenin önemi oldukça fazladır. Mutlaka bu tür ürünleri satın almadan önce, TSE belgesini kontrol etmenizi öneriyoruz. Doğal olarak eğer buna dikkat etmezseniz, kendinizi adeta ateşe atmış olursunuz. Bunun dışında kimyasalların içerisinde bulunan ürün açıklamalarına da bakmanızı öneriyoruz.

 

Bir Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir