Peteklerin Altı Isınmıyor ise Ne Yapılır?

Kış aylarında ısınmak için kullanılan doğalgaz sistem hattında, önemli bir yapı taşı vardır. Petekler evimiz için olmazsa olmaz ısınma sistem parçasıdır ve bakımının mutlaka yapılması gerekir. Petekler gerekli bakımı yapılmaz ise, zamanla işlevini kaybeder ve istenilen performansı vermemeye başlar. Bu konuda peteklerinizin bakımını son derece iyi yaptırmalı ve uzmanlardan yardım almalısınız. Bursa Petek Temizleme olarak bu işlemleri kısa bir sürede ve bütçenizi sarsmadan, üstün çalışma arkadaşlarımız ile yapıyoruz. Eğer sizlerde peteklerinizin bakımını yaptırmadıysanız, bizimle iletişime geçebilirsiniz. Bunun dışında en çok karşılaşılan bir sorundan bahsetmek istiyoruz. Petekleriniz eğer gereken bakımı ve onarımı görmediyse, zamanla altı soğumaya ve hiç ısınmamaya başlar. Bu sorunun iki çözüm yolu vardır;

Reglaj Ayarı

Reglaj ayarı denilen bir yöntem vardır ve bu yöntem sayesinde, soğuk kalan peteklerinizi eski haline getirerek tam performans alabilirsiniz. Reglaj ayarı bakım yapılmadığı için, zamanla işlevini kaybetmeye başlar. Reglaj ayarı hakkında bir fikriniz ve bilginiz yoksa, yazmış olduğumuz telefon numaralarından bizleri arayarak iletişime geçebilirsiniz. Vermiş olduğunuz adreslere ulaşım sağlayarak, uzman teknik ekibimiz ile pratik çözümler sunmaktayız. Tekrar söylemek isteriz ki, reglaj ayarı oldukça zor bir işlemdir. Eğer bilginiz yoksa kesinlikle bu işe girişmeyin. Aksi takdirde doğalgaz hattınıza istenmeyen problemleri getirebilirsiniz. Reglaj ayarı başarılı şekilde yapıldıktan sonra, peteklerinizin alt kısmı da istediğiniz gibi ısınmaya başlayacaktır.

Petek İç Bakımı

Kocaeli ve bölgesinde yer alan içme suları, yaklaşık %40 oranında kireci içerisinde barındırmaktadır. Bu yüzden peteklerinizin içerisinde dolaşan sular, yüksek oradan kireç taşıdığı için peteklerin kötü bir duruma gelmesini sağlar. Kireçli sular zamanla kir ve leke tabakaları oluşturmaya başlar. Doğal olarak bu işlem alt kısımda oluşmaya devam eder. Eğer petek temizliğine önem vermezseniz, sizinde peteklerinizin alt kısmı soğumaya ve hatta hiçbir şekilde ısınmamaya başlar. Bursa Petek Temizliği ile iletişime geçerek, peteklerinizin iç kısmına kadar bakım yaptırabilirsiniz. İşlemlerimizi çok sessiz ve kaliteli bir şekilde yaptığımız gibi, dilerseniz kendi atölyelerimize de götürerek teknolojik araçlar yardımı ile temizleyip geri adrese getirebilmekteyiz.

Bir Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir