Petek temizlenmesi işlemi öncelerde sık kullanılan bir uygulama değilken şimdilerde doğalgaz kullanımının yaygınlaşması ve bu kaynağın petekleri çokça kirletmesi dolayısıyla bu işlemin yapılma sıklığı artmıştır. Ancak piyasa da bu işlemi tam anlamıyla yapabilen firmaların sayısı da oldukça azdır. Bunun nedeni ise firmaların petek işlerinde eleman almamaları ve bunun yerine daha çok yüksek ücretlere tamir edilen beyaz eşya markaları için eleman yetiştirmeleridir. Ancak firmamız Osmangazi Petek Temizleme bu alanda bir ilke imza atarak petek temizleme işlemi için bünyesine özel olarak eleman almış ve bunları 1 aylık süre zarfı boyunca kendi koşulları altında eğitmiştir. Sizde dilerseniz petek temizliği işlemlerinizi bize verebilir ve evinizi kışa hazırlayabilirsiniz.

Kış ayları gelmeden önce petek temizliği yapılmayan evlerde kışın çok yüksek faturalara maruz kalınabilmektedir. Bunun başlıca sebebi ise petekler kirli olduğundan ve ısınmadığından dolayı kombinin daha fazla açılması ve dolayısıyla kombinin fazla yakmasıyla doğalgaz faturasının daha fazla gelmesinden kaynaklanmaktadır. Ancak sizde peteklerinizi kış ayları gelmeden temizletirseniz faturalarınız yüksek gelmeyecek ve odalarınız dilediğiniz ısı ayarında olacaktır.

Petek temizliği yapılmayan oda da ya da evde o peteğin bulunduğu alan ısınmadığı için verilen yüksek fatura da boşuna verilmiş bir ücret olacaktır. Öyle ki 50 derece de ısınmayan bir evde kombiyi arttırmak suretiyle 70 derece de doğalgaz yakılması da petekler tıkalı olduğu için pek fayda etmeyecek bu sadece faturanın artmasına sebep olacaktır. Ancak bunun yerine petek temizliği işlemi uygulan bir ev bu sorunların hemen hiç birini yaşamayacak ve kış aylarında ısınma sorunu yaşamayacaktır.

Sizde petek temizliği yaptırmak için bizlere 0224 243 53 51 numaralı telefondan ulaşarak talebinizi iletebilir ve sizi ziyaret etmemizi sağlayabilirsiniz.