Petek temizleme işlemi şu sıralar çok yaygınlaşan bir uygulama haline gelmiştir. Bunun nedenlerinden en önemlisi ise merkezi sistemden kombili sisteme geçen evlerde peteklerin eskiye nazaran daha çok kirlenmesidir. Bu kirliliğin önüne geçilmesi içinse bireyler petek temizliği işlemi yaptırmaktadırlar.

Petek temizliğinin ne olduğundan biraz bahsetmek gerekirse odalardaki peteklerin tek tek temizlenmesi işlemdir. Yaz aylarında boşta kalan ve çalışmayan kombiler nedeniyle peteklere sıcak su gitmemiştir ve geçen seneden kalan sıcak su artıkları da yaz boyunca kuruyarak oralarda kendilerine yer edinmişlerdir.

Yeni gelen kış aylarında ise petekler yanmaya ve içlerine su gitmeye başlayınca eski tortular yerlerinden çıkmazlar ve daha fazla su akışının gelmesine engel olurlar. Peteklere daha az sıcak su gittiği içinde petekler daha az ısınır ve dolayısıyla evlerinizin odaları da daha fazla ısınmayacaktır. Yani siz kombinizi hangi derecede yakarsanız yakın eğer peteklerinizde tıkanma ya da kirlilik söz konusu ise o oda ısınmayacaktır.Hangi peteğin pis olduğunu anlamak ise sizin için son derece basit bir olaydır. Odalarda sıcaklık farkları varsa ve bir oda da terlerken diğerinde üşüyorsanız o üşüdüğünüz odanın peteği maalesef ki kirlidir ve temizlenmesi gerekmektedir.

Bizim firmamız ise her türlü petek temizliği işlemini itinayla yapmaktadır. Üstelik bu işlemi son derece uygun ücretlere yapmaktadır. Bunun nedeni ise firmamızın adından sıkça söz ettiren firmaların başında gelmesi ve tüm bireyler tarafından bilinmesi dolayısıyladır. Sizde bilindik bir firmaya petek temizleme işlemlerinizi yaptırmak isterseniz bize dilerseniz Facebook üzerinden mesaj yoluyla, dilerseniz internet sitemiz aracılığıyla ve dilerseniz 0224 243 53 51 numaralı telefondan bizlere ulaşabilirsiniz. Kış aylarından önce peteklerinizi temizletmeniz sizin yararınıza olacaktır.

Neden Petek Temizliği Yapılmalıdır.

Çünkü kalorifer peteklerinin içinde geçen su yavaş yavaş kir ve tortu bırakmaktadır. Bu kir ve tortular peteğin alt kısmına çökmekte ve sağlıklı su dolaşımını engellemektedir. Bu da hem ısı kaybı hemde daha fazla doğalgaz yakıtı kullanılması demektir.

Petek Temizliği Ne Zaman Yapılmalı?

Kalorifer petekleri yoğun olarak kış aylarında kullanıldığından dolayı havalar soğumadan yaptırılmalıdır. Petek temizliği periyodik olarak yapılması gereken bir işlemdir. Özellikle klorlu ve kireçli şehir suları 1 – 2 sene gibi kısa sürelerde peteklerde kir ve toru tabakası oluşturmaktadır.

Petek Temizliği Önemi Faydası

Kalorifer Petek Temizliğinin amacı kalorifer peteklerinin daha iyi ısınmasını sağlamak ve daha az yakıtla performans vermesini sağlamaktır. Çünkü petekler içerisinde biriken kir ve tortular ısı dolaşımını engellemekte ve daha çok yakıt tüketimi ortaya çıkmasını sağlamaktadır.

Petek temizleme işlemi yaptırmazsam ne olur?
  • Peteklerinizi temizletmemenin size ilk zararı faturanızın daha yüksek gelmesi olarak yansıyacaktır.
  • Temiz peteklerde 50 derecede ısınan ev pis ve kirli peteklere sahipse 70 derecede ısınacaktır.
  • Bu 20 derece fazla kombi yakmanız ise faturanıza maalesef oldukça fazla bir miktar olarak yansıyacaktır.
  • Siz kombiyi daha fazla açmak yerine petekleri temizletirseniz ise bu ücreti tüm kış boyunca değil sadece tek seferlik vererek bu zahmetten kurtulacaksınız.

Bu işlem için firmamızla iletişime geçmek isterseniz yukarıda belirtmiş olduğumuz numaradan ya da mobil telefonumuza olan 0224 243 53 51 numaralı telefondan bizlere ulaşabilir ve peteklerinizi temizletebilirsiniz.

Bir Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir