Soğuk kış günlerinin bastırması ile birlikte çoğu kişi sıcacık evlerinde oturup kışın tadını çıkartmak isteyebilir. Bu tarz istekler istenilen sıcaklığa ulaşamamış evlerde pek de mümkün olamamaktadır. Kış aylarının gelmesi ile birlikte herkesi ısınma konusunda bir telaş sarmış durumda. Kombinizi yüksek kademelerde çalıştırıyor olmanıza rağmen hiçbir şekilde ısınma gerçekleştiremiyorsanız kalorifer sisteminizde bir tıkanıklık olabilir.  Kalorifer sistemlerinizin düzenli olarak bakımının yapılması ile birlikte peteklerinizde ısınma konusundaki farkı göreceksiniz. Peteklerde uzun süre kullanıma bağlı olarak alt kısımlarda ısınmama gibi sorunlar ile karşılaşılması mümkün olabilmektedir. Hem yükse maliyetler ödeyerek hem de ısınmama sorununu ancak petek temizleme işlemi ile çözüm bulabilmeniz mümkün durumdadır. Bandırma petek temizleme firması evlerinize gelerek uygun maliyetlere peteklerinizin temizleme işlemini gerçekleştirmektedir.

Daha iyi ısınabilmek adına kombinizin derecesini arttırmanıza gerek yok, 2 yılda bir yaptıracağınız petek temizleme işlemi ile birlikte kombinizin alt kademelerde olmasına rağmen daha fazla ısınma sağlayabileceksiniz.  Kalorifer peteklerin zaman içerisinde kullanımından sonra yapılması gerekli görülen petek temizliği ile birlikte peteklerde biriken kireç, tortu, kum ve çamur gibi kalıntılar temizlenerek peteklerin daha sağlıklı bir şekilde çalışması sağlanır. Temizliği yapılmış olan peteklerde sıcak suyun daha rahat dolaşması sağlanır ve bu da odanın daha güzel ısınmasını sağlar. Petek ve kalorifer sistemlerinin temizliği konusunda uzman olan bandırma petek temizleme firması yapmış olduğu petek temizleme işlemi ile birlikte yakıt masrafınızı yarıya indirmekte ve daha iyi şekilde ısınabilmenizi sağlamaktadır.

Petek temizleme işlemi sırasında temizleme makinesi banyodaki havlupano bağlanır, bu işlem sırasında kombi kapatılır. Tahliye vanası açılarak su boşaltılır ve temizleme makinesi içerisinde belirli miktarlarda su koyulur ve mevcut olan tüm peteklerin vanaları açık konuma getirilir. Yaklaşık olarak 5 dakika boyunca kirli suyun çıkması adına bu işlem yapılır. Bu aşama bittikten sonra temizleme makinesi içerisine özel kimyasallardan oluşan ilaç konularak makine tekrar çalıştırılır ve tüm peteklerin vanaları kapatılarak sadece bir tanesi açılır ve bu işlem sırası ile tüm peteklere uygulanarak petek temizleme işlemi yapılır.  Düzenli olarak peteklerinizin bakımının yapılması rahat bir şekilde ısınmanız adına önemlidir, kombi bakımı, kalorifer ve petek temizleme konusunda uzman olan bandırma petek temizleme firmasını arayarak petek temizleme talebinde bulabilirsiniz.