Kestel Petek Temizleme: Petek temizleme işi bundan iki yıl öncesine kadar yaygın olmayan ancak son yıllarda doğalgaz sistemimin ülkemize gelmesiyle yaygınlaşmaya başlayan bir sistemdir. Bunun nedeni peteklerin kombilerden aldığı gücü ısıya çevirerek odalara taşıması ve kombilerinde doğalgazla çalışmasından dolayı peteklerin içlerinde kirlenmeler olabilmesinden kaynaklanmaktadır.

Özellikle geçen sene kombilerini çalıştıran ve yaz aylarında petekleri boş bir şekilde bekleyen bireylerin petek temizliğine biraz daha özen göstermesi gerekmektedir. Bunun nedeni ise peteklerin içlerinde geçen kıştan biriken tortuların bu sene hala orada olduğundan dolayı ısı akışını engelleyebileceğidir.

Peteklerden geçen sıcak su odaya ısı verirken kombi kapatılıp açıldığında ise içeride su akışı bir durup bir devam ettiği için bu durduğu zamanlarda içeride soğuyan kaynar su peteklerin borularına nüfus ederek oraya yerleşir ve kolay kolay çıkmaz. Söylediğimiz gibi bunun nedenlerinden bir tanesi yaz aylarında peteklerin çalışmaması iken diğer neden de kış aylarında derecenin bir yükseltilip bir alçaltılması ve doğalgazın kapatılıp açılmasıdır. Ancak bunun yerine daha dikkatli olunursa peteklerde ona göre kendilerini temizleme fırsatı bulurlar ve daha az enerji harcayarak daha fazla ısı gönderirler.

Peteklerin içinden geçen ısı eğer petekler pis ise tam anlamıyla odalara ulaşmaz. Yani sizin eviniz normalde 55 derece altında kombide ısınması gerekiyorsa eğer petekleriniz pis ise ve geçen seneden biriken tortular peteklerin içinde ise 70 derece de yakmanız gerekecektir. Ki o zaman bile aynı ısıya anca ulaşabileceksinizdir. Bu da ister istemez faturanıza yansıyacaktır. Fatura normal gelmesi gerekenden daha yüksek gelecektir. Bu yüzden sizde petek temizliğinizi yaptırarak kendinizi mağdur etmeyin. Kestel Petek Temizleme Bizlere ulaşmak için ise dilerseniz 0224 243 53 51 numaralı telefondan ulaşabilir ve talebinizi yöneltebilirsiniz.