Petek temizliği işlemi ülkemize 2010 yılından sonra uygulanmaya başlamıştır. Bunun en büyük sebebi ise doğalgazdır. Eskiden merkezi sistemde kömür kullanılırken kombili sistem ile birlikte neredeyse her evde doğalgazlı sisteme geçilmiştir. Bunun yüzündendir ki doğalgaz ile ısınan evlerde peteklerin kirlenmesi sorunu baş göstermeye başlamıştır. Bu petek kirlenmesi nasıl olur birazcık ondan bahsedecek olursak doğalgaz ile çalışan kombilerin peteklere yeterli ısıyı gönderememesi ile bu sorun baş göstermektedir.

Odalar kış aylarının gelmesiyle beraber yeterince ısınmıyorsa ya da bir odanın sıcaklığı başka diğer odanın sıcaklığı başka ise oda sıcaklığı düşük olan petek maalesef ki kirlidir ve temizlenmesi gerekmektedir. Bu işlem yapılmadan kombinin derecesi ne kadar yükseltilirse yükselsin oda da istenen sıcaklığa ulaşılamaz. Bunun nedeni ise peteklerin tıkalı olması sebebiyle sıcak suyun peteklerin içine yeterli kadar dolmaması ve su akışı sağlanmadığı için de peteğe giden boruların boş kalarak odaları ısıtmamasından kaynaklanmaktadır. Ancak o petek temizlenirse ve içerisinden tekrar sıcak su geçmesi sağlanırsa bu sorun da burada çözülecek ve kombinizi aynı derece de yakarak hem faturadan tasarruf ederek hem de kış aylarında ısınma sorununu çözerek kış aylarını atlatabilirsiniz.

Sizde petek temizliği işlemlerinizi dilerseniz firmamıza Yıldırım Petek Temizleme ye yaptırabilirsiniz. Yıldırım Petek Temizleme petek temizleme işlemini son derece uygun ücretler karşılığında ve bundan daha da önemlisi kalifiyeli ve tecrübeli elemanları sayesinde işinin layıkıyla yaptırmaktadır. Bize ulaşmak için ise tek yapmanız gereken 224 243 53 51 numaralı telefonları tuşlamaktır.

Doğalgazın hayatlarımıza girmesiyle yapılması mecbur kılınan petek temizliğini de firmamız elemanları yapmaktadırlar. Petek temizliği yaptırmazsam ne olur? Petek temizliğinin ne olduğunu ilk önce açıklamak gerekirse bu işlem özel bir makine sayesinde peteklerin içlerinin temizlenmesi işlemidir. Eğer bu işlem olmaz ise kombiden peteklere giden ısıda düşüş olacaktır. Kombi doğalgaz ile çalıştığı için ve sıcak su vasıtasıyla peteklere su göndererek ısınmayı sağladığı için petekler kirli olduğunda peteklerin içinden yeterince su geçmez. Bu sıcak su eksikliği ise odaların yeterince ısınmamasına neden olmaktadır. Öyle ki sıcak su akışı tam anlamıyla sağlanamadığından sizler kombinin derecesini daha da arttırarak odaların ısınmasını sağlamak istersiniz. Ancak peteklerin içi kirli olduğundan ve su alma kapasitesi eskiye göre daha az olduğundan siz ne kadar yükseltirseniz yükseltin petekler pis olduğu için ısı artışı söz konusu olmayacaktır. Ancak petekler temizlendikten sonra bu mümkün olacaktır. Isı akışı az olması sebebiyle kombinin derecesini arttırmanız sebebiyle de faturada artış olacak ve doğalgaz faturanız öncesinden daha fazla gelecektir.

Ancak bizim firmamızı tercih eder ve petek temizliği işlemlerinizi bize verirseniz bu sorunlardan kurtulmuş olursunuz. Bunun için tek yapmanız gereken ise bizlere 0224 243 53 51 numaralı telefondan ulaşmaktır.