Kalorifer Petekleri Isınma Sorunu Çözüm Yolları

Kalorifer sitemlerinin en gerekli parçası olan petekler, kaliteli ısınmak için rutin aralıklar ile bakılmalı ve onarılmalıdır. Gerekli ilgi ve alakanın gösterilmemesi durumunda, ortaya çok kötü sonuçlar çıkabilir. İlk olarak gelen doğalgaz faturasını görünce, büyük bir şok yaşayabilirsiniz. Bakım petekler için can damarı özelliği taşımaktadır. Eğer peteklerinizin bakımını yeteri kadar yapmazsanız, diğer taraftan kaliteli ısınamazsınız. Eğer bu tür sorunları yaşamak istemiyorsanız, Bursa Petek Temizleme olarak sizlerin hizmetine 24 saat boyunca açığız. Yazılı telefon numaralarımızdan bizleri arayarak, iletişim kurabilirsiniz. Peteklerinizin ısınmasında sorun yaşıyorsanız, aşağıda yazmış olduğumuz çözüm yollarını uygulamanız gerekmektedir. Bu yollar sayesinde, sizde istediğiniz sıcaklığa ulaşabilir ve peteklerinizin eski konumuna gelmesini sağlayabilirsiniz.

Rutin Bakımlar

Az öncede belirttiğimiz gibi rutin bakımlar, petekler için vazgeçilmez bir rol oynamaktadır. Bilindiği gibi peteklerin içerisinde, yüksek sıcaklıkla sular gezmektedir. Fakat Kocaeli ve çevresinde verilen çeşme suların, yüksek oranda kireç bulunmaktadır. Petekleri içerisinde gezen sular kireç taşıdığı için, zamanla peteklerin leke ve kir tutmasına zemin hazırlar. Bu böyle devam ettikçe, artık peteklerin içi iyice dolmaya başlar. Doğal olarak su geçecek yer bulamaz ve bazı kısımları ısnmamaya başlar. En sonunda petek artık sadece ılık konuma gelir. Bu sorunun önüne geçmek için, rutin olarak (6 ay 1 sene olabilir) bakım yaptırmanız gerekmektedir. Bursa Petek Temizliği Firması olarak siz değerli müşterilerimize hizmet vermekten gurur duyuyoruz. Bizleri arayarak petek bakımlarınızı yaptırabilir ve kaliteli şekilde peteklerinizden performans alabilirsiniz.

Peteklerin Havasını Alma

Petekleriniz istenilen bir sıcaklığa gelmiyorsa, petekleriniz hava yapmış olabilir. Bu konuda peteklerinizi bir kaç ufak işlem yardımı ile havasını almalısınız. Havasını almak için herhangi bir bilgiye sahip değilseniz eğer, bizler ile iletişime geçerek hizmet alabilirsiniz. Hava alma işlemi purjör tıpasının saat yönünün tersine çevrilmesiyle gerçekleşir. Daha sonra peteklerin içerisinde bulunan suları, bir kaba almanız gerekmektedir. Su iyice alındıktan sonra, tıpayı aynı şekilde ters tarafa çevirmelisiniz. Bu işlemin sonunda, peteklerinizin havasını sorunsuz şekilde almış olursunuz. Bu işlemden sonra büyük ihtimal petekleriniz istenilen sıcaklığa gelecektir.

 

Bir Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir