Petekler Isınmıyor Neler Yapılmalıdır?

Petekleriniz istenilen sıcaklığa gelmiyor ve sizlerin bütçesini sarsıntıya geçiriyorsa, bir kaç işlem yapmanız gerekmektedir. Bu konuda profesyonel yardım alabilir ve Bursa Petek Temizliği ile irtibata geçebilirsiniz. Uzman personelimiz ve teknik ekibimiz 24 saat boyunca sizlere hizmet vermekten gurur duymaktadır. Aşağıda sizler için peteklerinizin ısınmama sorunlarına çözümleri yazdık. Bu işlemleri rutin aralıklar ile yapmanız gerekmektedir. Eğer yapmaz ve bakımsız bir petek kullanmaya devam ederseniz, hem ısınma sorunu yaşarsınız hem de yüksek tutarlarda doğalgaz faturası sizlere ulaşır.

Rutin Bakımlar

Petekler için olmazsa olmaz bir kavram, peteklerin temizliğidir. Petekler rutin aralıklar ile temizlenmeli ve temizlendikten sonra kullanılmalıdır. Eğer rutin bakımları yaptırmazsanız, peteklerinizi soğuk şekilde kullanır ve ne yaparsanız yapın ısıtamazsınız. Sonuç olarak yüksek tutarlarda doğalgaz faturası ile karşı karşıya kalmış olursunuz. Genelde bu tür sorunlardan dolayı doğalgaz faturaları yaklaşık 150 TL tutarında daha fazla gelir. Rutin bakımları da uzman personelimiz aracılığı ile yaptırabilir ve kış aylarını sıcak şekilde geçirebilirsiniz. Teknik uzman ekibimiz, 24 saat boyunca aktiftir ve Bursa Petek Temizleme adında hizmet vermektedir. Rutin bakımları dilerseniz vermiş olduğunuz adreslerde, dilerseniz de bizlerin atölyesinde yaptırabilirsiniz. Son teknolojik bakım araçlarımız ile, peteklerinizi eski konumuna getiriyor ve kaliteli ısınmanız için elimizden gelenin en iyisini yapıyoruz. Uzun bir zamandır bu hizmeti vermekteyiz ve sizlerin sorunlarına çözüm üretmek için buradayız.

Radyatör Onarımı Ve Peteklerin Havasını Almak

Eğer petekleriniz istenilen sıcaklığa gelmiyorsa, radyatörün bakım zamanı gelmiş olabilir. Bu konuda eğer bilginiz yoksa, bizlerden yardım alarak istediğiniz sıcaklığa ulaşabilirsiniz. Radyatör bakımlarımız, üst düzey teknolojik araçlar yardımı ile yapılmaktadır. Bunun dışında diğer bir çözüm ise peteklerin havasını almaktır. Peteklerin havasını, isterseniz sizlerde alabilirsiniz. Fakat bir bilginiz yoksa, bunu yapmanızı hiçbir şekilde önermeyiz. Peteklerini havasını almak için ilk olarak purjör kısmını, purjör anahtarı yardımı ile saat yönünün tersine doğru çevirmeniz gerekmektedir. Daha sonra su akmaya başlar ve bu 5 dakika gibi bir sürede tamamlanır. Son olarak işlem bittiği zaman, açtığınız kısmın tam tersine bir işlem uygulayarak purjörü kapatınız.

 

Bir Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir